KAHRAMANMARAŞ TÜRKOĞLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜNCELLENDİ --- MEİS ve E-Okul Güncelleme İşlemleri

MEİS MODÜLÜ :

1- Meis modülü ekranları bu yıl yenilenip güncellenmiştir. Sistemde sorunlar yaşandığından bazı okul ve kurum türlerinin onay ekranları açılamamıştır.

 

2- Meis modülü ekranlarına bilgi girişi yapan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm okul ve kurumların bilgi girişlerinde;

     a) Öğretmen sayılarını girmeyen ya da hatalı bilgi girişi yapan kurumların (Özel anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve meslek lisesi),

     b) Kursiyer, Bina Bilgileri, Bina Kullanım Şekli ve öğretmen sayılarını girmeyen ya da hatalı bilgi girişi yapan kurumların (MTSK, Dershane, Muhtelif Kurslar, Etüt Eğitim Merkezi.) olduğu tespit edilmiştir.

 

3- Meis Modülünde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bilgi girişi yaptığı İlçe Formları altındaki Bağımsız Kurumlar ekranına, hatalı veri girildiği (e-okul sisteminde bilgileri bulunan resmi ve özel anaokulu-anasınıfı bilgilerinin girildiği) tespit edilmiştir.

 

E-OKUL MODÜLÜ :

1- e-okul modülü içerisinde bulunan Bina Durumu, Bina Kullanımı (derslik, lab.,kütüph.,spor sal. ve diğer bina bilgileri), Lojman Durumu ve Tahsis ekranlarına bilgi girişi yapmayan ya da hatalı bilgi girişi yapan kurumların (Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve meslek lisesi) olduğu tespit edilmiştir.

     (İl bazında derslik sayılarını giren okul bilgileri illerle paylaşılmıştır.)

2- e-okul modülünde anaokulu, anasınıfı ve ilkokullarda geçici kayıtların kesin kayda dönüştürülmesi gerekmektedir.

 

     Meis modülü ve e-okul modülü  içerisindeki hatalı bilgi girişlerinin düzeltilmesi ve ilgili ekranlara bilgi girişi yapmayan okul ve kurumların bilgi girişlerini tamamlamaları için, e-okul ve meis modülü bilgi girişleri 20 Kasım 2014 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

     Belirtilen tarihe kadar bilgi girişlerini tamamlamayan, hatalı bilgi girişlerini düzeltmeyen okul ve kumlarla ilgili;

     Strateji Geliştirme Başkanlığının 18/09/2014 tarih ve 49614598/42/4023695 sayılı yazısı gereği gerekli idari işlem yapılacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim

 

Ali İNCECİK

Şube Müdürü

İstasyon Mahallesi Özel İdare İşhanı Karşısı Türkoğlu/KAHRAMANMARAŞ - 0 344 618 14 84 - 344 618 14 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.